(2012/2013)

www.justgreet.cz

Diplomová práce se zaměřuje na komplexní řešení webového projektu od návrhu po realizaci a jeho následnou propagaci. Zároveň webový projekt reflektuje současné trendy v oblasti webové komunikace (grafické i technologické), zejména pak rozšíření webových prezentací z monitorů stolních počítačů a notebooků na mobilní zařízení – telefony a tablety. Na těchto zařízeních je umožněna přístupnost projektu při použití postupů tzv. „responsivní tvorby“ s ohledem na dodržování pravidel přístupnosti a zákonitostí SEO.

V teoretické části práce je obecně pojednáno o vývoji webových stránek a aplikací obecně, trendů v této oblasti a jejich vztahu s uživatelem a nárokům na zpracování s ohledem na dobu a výstupní/zobrazovací zařízení uživatele. Pozornost je věnována trendům v elektronickém publikování, problematice rozlišení jednotlivých zařízení a k tomu se vztahujícím výhodám a omezením při zobrazovaní webového obsahu.

Tyto poznatky a souvislosti jsou v praktické části práce aplikovány na projekt „JustGreet“, jenž uživateli umožňuje zaslání/sdílení personifikovaného pozdravu přátelům, či rodině. Webový projekt komunikuje možnost vytvoření osobního přání/pozdravu, který je možno zaslat prostřednictvím e-mailu, či sdílet přes sociální sítě Facebook nebo Twitter. Výstupem praktické části diplomové práce je funkční responsivní webový projekt, který je přístupný jak ze stolního počítače, tak z mobilního zařízení typu tablet, či telefon.

ke stažení česky
ke stažení anglicky

další práce

Responsive design

Responsive design

(web, 2012/2013)
7 MATERIÁLŮ

7 MATERIÁLŮ

(ostatní, 2012/2013)
Hlava-Statu.cz

Hlava-Statu.cz

(web, 2012/2013)
e-Book

e-Book

(ostatní, 2010/2011)
Kresby

Kresby

(ilustrace, 2008/2009)
Sítotisk

Sítotisk

(ostatní, 2008/2009)